Kampionati Botëror

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kampionati Botëror është një konkurim sportiv ku marrin pjesë një numër i caktuar i skuadrave përfaqësuese nga vende të ndryshme të botës.

Lista e Kampionateve Botërore[redakto | redakto tekstin burimor]

Shikoni dhe[redakto | redakto tekstin burimor]

l


Top.gifKy artikull nga Sporti është një faqe e cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar.