Kampionati Botëror

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kampionati Botëror është një konkurim sportiv ku marrin pjesë një numër i caktuar i skuadrave përfaqësuese nga vende të ndryshme të botës.

Lista e Kampionateve Botërore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shikoni dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]