Kapota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kapota është një film i shkurtër (8') i prodhuar në 2008. [1]

Skenari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një nënë mendon se po shkon në një takim të papritur me të birin, ushtar që shërben në front. Ajo është e mberthyer nga dashuria për të, ndonëse prezenca e dikujt që vjen bashkë me të, e bën të ketë një ndjenjë të çuditshme, sikur ky mund të jetë takimi i fundit.

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit