Ervis Koçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ervis Koçi
Të dhënat personale
Emri i plotëErvis Koçi
Data e lindjes (1984-11-13) 13 Nëntor 1984 (35 vjeç)
Vendi i lindjesKukës, Shqipëri
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualFK Kukësi
Numri12
Karriera në rini
2000–2005Besëlidhja Lezhë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2005Besëlidhja Lezhë20(0)
2005–2007Kastrioti Krujë11(0)
2007–2009Besëlidhja Lezhë37(0)
2009–FK Kukësi71(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 23 dhjetor 2014.
† Ndeshje (Gola).

Ervis Koçi (lindur më 13 nëntor 1984Kukës) është një futbollist shqiptar i cili luan momentalisht me klubin shqiptar FK KukësiKategorinë Superiore si portier.[1][2] Ai është lojatari aktual që ka qëndruar më shumë në klub, duke qënë pjesë e skuadrës që nga viti 2009 ku ata luanin në Kategorinë e Dytë, niveli i tretë i futbollit shqiptar.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili te Soccerway
  2. ^ "Profili te FK Kukësi". Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 korrik 2014. Marrë më 23 dhjetor 2014.