Dritan Smajlaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dritan Smajlaj
Të dhënat personale
Emri i plotëDritan Smajlaj
Data e lindjes (1985-02-12) 12 Shkurt 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesLezhë, Shqipëri
Gjatësia1,84 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKukësi
Numri2
Karriera në rini
2000–2004Kastrioti
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2006Kastrioti33(0)
2006–2008Besëlidhja50(4)
2008–2013Vllaznia128(11)
2013–Kukësi24(2)
Ekipi kombëtar
2001–2002Shqipëria U–172(0)
2006-2007Shqipëria U–211(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 7 dhjetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 7 dhjetor 2014

Dritan Smajlaj (lindur më 12 shkurt 1985Lezhë) është futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar FK KukësiKategorinë Superiore si mbrojtës [1][2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili te UEFA
  2. ^ Profili te Footballdatabase
  3. ^ Profili te Soccerway