Jump to content

Vilfor Hysa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vilfor Hysa
Të dhënat vetjake
Datëlindja (1989-09-09) 9 shtator 1989 (34 vjeç)
VendlindjaTiranë, Shqipëri
Gjatësia1.73 m (5 ft 8 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
FK Kukësi
Numri11
Karriera me të rinjtë
2000–2006KF Tirana
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2006–2007KF Tirana5(0)
2007–2010Teuta Durrës80(18)
2010–2012KF Laçi42(18)
2011–2012Flamurtari Vlorë (Huazim)13(5)
2012–2013Vllaznia Shkodër10(1)
2013–2013Kastrioti Kurjë11(2)
2013–FK Kukësi5(0)
Karriera ndërkombëtare
2004–2005Shqipëria U173(0)
2006–2007Shqipëria U196(0)
2008–2009Shqipëria U201(0)
2009–2011Shqipëria U216(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 19 May 2010

Vilfor Hysa (lindur më 9 shtator 1989Tiranë) është një futbollist profesionist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar FK KukësiKategorinë Superiore si sulmues. Ai më parë ka luajtur me klubet e tjera KF Tirana, Teuta Durrës dhe KS Flamurtari, të gjitha në Kategorinë Superiore. Ndërkombëtarisht ai ka përfaqsuar Shqipërinë në nivelet nën-17, -19, -20 dhe -21, por ende nuk ka bërë debutimin e tij me kombëtaren e parë.

Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai u huazua te KS Flamurtari në një marrëveshje gjashtë vjeçare, e cila mori fund në janar 2012. Ai u rikthye te klubi që zotëronte kartonin e tij KF Laçi më 27 janar. Në verën e vitit 2013, ai u bashkua me klubin e FK Kukësi.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Hysa rikthehet në Laç: Vazhdoj aty ku e lashë!". Sport Ekspres. 27 janar 2012. Arkivuar nga origjinali më 14 korrik 2012. Marrë më 27 janar 2012.