Renato Malota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Renato Malota
Renato Mallota - Albania U-21 (1).jpg
Malota me Shqipërinë U–21
Të dhënat personale
Emri i plotëRenato Malota
Data e lindjes (1989-06-24) 24 Qershor 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesLezhë, Albania
PozicioniQëndër–mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFK Kukësi
Numri24
Karriera në rini
2002–2007Beselidhja
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2008Besëlidhja5(0)
2008–2009Partizani22(1)
2009–2012Dinamo50(4)
2012–Kukësi52(2)
Ekipi kombëtar
2007–2008Shqipëria U–196(0)
2009Shqipëria U–202(0)
2008-2009Shqipëria U–217(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 7 dhjetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 7 dhjetor 2014

Renato Malota (lindur më 24 qershor 1989) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar FK KukësiKategorinë Superiore si qëndër mbrojtës [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili te Soccerway