Argent Halili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argjent Halili
Të dhënat personale
Emri i plotëArgjent Halili
Data e lindjes (1982-11-16) 16 Nëntor 1982 (37 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
Gjatësia1,88 m (6 ft 2 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualFK Kukësi
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2004KF Flamurtari6(0)
2003KS Teuta (Huazim)10(0)
2003-2004KF Albpetrol (Huazim)22(0)
2004–2006KS Teuta20(0)
2006-2007Sopoti Librazhd28(0)
2007–2010KF Flamurtari13(0)
2010–2012KS Kastrioti52(0)
2012–FK Kukësi52(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Argent Halili (lindur më 16 Nëntor 1982Vlorë)[1] është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar FK KukësiKategorinë Superiore si portier.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili