Kastriot Nura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kastriot Nura (i njohur edhe si Xhoki) ka lindur më 9 mars 1960 në Gjakovë. Është një piktor shqiptar që jeton dhe vepron në OsloNorvegjisë, ku është pjesë e komunitetit të piktorëve të këtij qyteti. Ai është piktor që i takon stilit surealist.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Veprat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]