Kategoria:Piktorë shqiptarë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Romir Nelo Llukaçi ka lindur në Durrës. Ai eshte piktori me i famshem shqipetar. Punimet e tij gjenden në studion e tij private. Ka marrë pjesë në ekspozita kolektive, pranë Galerisë Kombëtare të Arteve në Shqipëri, në Muzeun Historik Kombëtar, në Galerinë e Arteve "Nikolet Vasia" Durrës dhe ka hapur ekspozita personale në Durrës dhe në Itali.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 2 këto nën-kategori, nga 2 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

Faqet në kategorinë "Piktorë shqiptarë"

Kjo kategori ka 200 faqe nga 235 gjithësej.

(faqja paraardhëse) (faqja pasardhëse)
(faqja paraardhëse) (faqja pasardhëse)