Mustafa Biduli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mustafa Biduli Ka lindur në qytetin e Durrësit, është piktor dhe skulptor i shquar shqiptar. Në fillimet e tija është marrë me gdhendjen dhe punimin e drurit dhe metalit. Ka hapur 3 ekspozita. Gjatë gjithë kohës është marrë me aktrim në teatrin e kukullave, në teatrin e maskës, ka aktruar me estradën profesioniste, teatrin profesionist, ka shkruar me dhjetera skece, 3 komedi të vëna në skenë me skenografinë dhe regjinë e tij duke qenë se ka punuar 15 vjet regjisor me grupet amatore të ndërmarrjeve. Ka bërë me dhjetëra skenografi spektaklesh të ndryshme.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]