Agim Kadillari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Agim Kadillari lindi më 1953, piktor shqiptar.

Pikturat e Agimit që tani jeton e punon në Shkodër që nga 1976-ta janë ekspozuar në pjesë të ndryshme të botës si: Malin e Zi, Holand, Gjermani dhe Greqi.

Lidhje të jashme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]