Alketa Ramaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Alketa Ramaj është artiste pamore bashkëkohore dhe ka lindur në vitin 1983Përmet, Shqipëri, aktualisht jeton dhe punon në Tiranë dhe Venedik. Është diplomuar në 2006 në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë. Është fituese e Çmimit Onufri (2012) dhe e çmimit Ardhje (2013)