Adrian Devolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Adrian Devolli piktor dhe restaurues shqiptar, ka lindur më 16 qershor 1955. Përfundoi Liceun "Jordan Misja" në vitin 1976 dhe në vitin 1979 u diplomua nga Akademia e Arteve.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.