Jump to content

Katamarani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një Brady 45 në lagë

Katamaranët janë anije ose varka me vela me dy barqe.

 Commons: Catamaran sailboats – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
 Commons: Catamarans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale