Katanxaro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katanxaro
Catanzaro
Panorama e qytetit
Panorama e qytetit
Popullsia
 • Total (2.019) 88 435
Demonym(s)Catanzaresi
Faqja zyrtarewww.comune.catanzaro.it

Katanxaro (italisht: Catanzaro) është një qytet dhe komunë në Italinë e Jugut, kryeqyteti i rajonit të Kalabris.

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.