Kategoria:Njësi administrative në Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Nëndarjet e Spanjës:

Asnjë dallim ligjor nuk është bërë në mes të qyteteve dhe qytezave: ata janë të gjithë të klasifikuar si komuna.

 Commons: Njësitë administrative në Spanjë – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 5 këto nën-kategori, nga 5 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe