Kategoria diskutim:Kinematografi

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi kategorinë Kinematografi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mos e gris!!!. Sepse çdo "Film" nuk është "Film". Një video copa nuk e ka kuptimin e "Filmit" por që të dyja krijohen nëpërmjet të mjeteve dhe metodave kinematrografike. Ato nuk janë mjete e metoda filmike po kinematika+grafike. Film i thonë edhe shiritit që i regjistronë negativet e natyrës (fotografitë) por ai nuk luhet por përpunohet me metoda tjera nga metodat kinematografike.--Hipi Zhdripi 21 Qershor 2007 04:37 (UTC)

Start a discussion about Kategoria:Kinematografi

Nis një diskutim