Katuni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Katun
Катун
Fshat
Vendndodhja
Katun is located in Serbia
Katun
Katun
Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 31′ 5″ Veri

21° 49′ 49″ Lindje

Katun (serbisht: Катун/Katun) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]