Kazma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pickaxe.jpg

Kazma është një vegël metalike me dy anë pak të përkulura (njëra - e gjerë dhe e mprehtë, tjetra - e hollë e me majë) dhe me një bisht të gjatë prej druri, e cila përdoret për punë, për të gërmuar, për të shembur mure etj.

Ndërtimi dhe përdorimi[redakto | përpunoni burim]

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]