Kb studenti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
BC Studenti
Emri i plotë Basketball Club Studenti
Themelimi 22 maj 2012
(si Basket-Ball Club Studenti)
Stadiumi Karagaci, Peja
(Kapaciteti: 2,500)
Presidenti Flag of Kosovo.svg Arber Elshani
Trajneri kryesor Flag of Slovenia.svg Muharrem Vugdalic
Liga ETC Superliga
Liga e Parë, 1
Uebfaqja Faqja zyrtare e klubit

Basketball Club Studenti , është klub sportiv me seli në Pejë, Kosovë. Klubi Basketbollistik u themelua në vitin 2012

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

22 maj të vitit 2012 u formua BC Studenti nga Arber Elshani (President),Enis Kabashi (Nenkryetar) dhe Dren Berisha (Drejtor Gjeneral).. Qe ne vitin e pare te debutimit ne Ligen E Parë, BC Studenti u shpall edhe kampion i kesaj lige dhe siguroj promovimin ne BKT Superligen e Kosoves

Rekorde dhe statistika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rivaliteti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Skuadra aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Pozicioni Lojtari
8 Flag of the United States.svg David King
10 Flag of Kosovo.svg Asaf Nallbani
9 Flag of Kosovo.svg Arti Hajdari
13 Flag of Albania.svg Fjorentin Bircaj
12 Flag of Kosovo.svg Beqë Kovaqi
Nr. Pozicioni Lojtari
4 Flag of Kosovo.svg Drilon Krasniqi
6 Flag of Kosovo.svg Kushtrim Zeqiraj
11 Flag of Kosovo.svg Blendi Matoshi
7 Flag of Kosovo.svg Arfan Krasniqi
14 Flag of Albania.svg Lis Shoshi
15 Flag of Albania.svg Dak Turku
5 Flag of Albania.svg Egzon Gjurkaj

Informacione rreth palestres[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Trofet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Liga vendore dhe Kupat e vendit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personeli[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stafi teknik aktual i Studentit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pozicioni Emri
Krye-trajner Muharrem Vugdalic
Asistent-trajner Edon Godeni

Drejtuesit e bordit aktual[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zyra Emri
President Arber Elshani
Nenkryetar, Enis Kabashi
Drejtor Gjeneral Dren Berisha
Drejtor i Pergjithshem Feta Musa
Sekretar Melos Kelmendi
Manager Onur Deçani