Keanu Reeves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Keanu Reeves (Keanu Charles Reeves lindi më 2 shtator 1964Bejrut, Liban) është një aktor dhe muzikant (basist) nga Kanadaja.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Keanu Charles Reeves lindur më 2 shtator, 1964 në Beirut, Lebanon. Reeves është një aktor kanadez. Ai ndoshta njihet me emrin Neo nga filmi The Matrix dhe gjithashtu për rolet e tij ne filmin Speed dhe komeditë Bill & Ted's Excellent Adventure. Gjithashtu është anëtar i grupit Dogstar, gjatë viteve 1990, si nji basist.