Kebeku (qytet)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kebek (kthjellim).
Kebek
—  qytet  —
stema_figura Flag of Quebec City.svg
Pamje nga Kebeku (qytet)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Capitale-Nationale
Kryebashkiaku Régis Labeaume
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°49′00″V 71°13′00″P / 46.816667°V 71.216667°P / 46.816667; -71.216667 (Kebek)Koordinatat: 46°49′00″V 71°13′00″P / 46.816667°V 71.216667°P / 46.816667; -71.216667 (Kebek)
Popullsia 516 000 banorë 2011
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Kebek is located in Kanadaja
Kebek
Kebek
Kebek – harta_foto
www.ville.quebec.qc.ca

Kebek është një qytetCapitale-Nationale, Kebek, Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 516 000 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Kebek – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek