Keene, Kentucky

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keene, Kentucky
qytet
Vendndodhja
Keene, Kentucky is located in SHBA
Keene, Kentucky
Keene, Kentucky

Koordinatat: 37°56′36″V 84°38′31″P / 37.94333°V 84.64194°P / 37.94333; -84.64194

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Kentucky
Qarku Jessamine
Të dhëna të tjera
Themelimi 1844
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CST-5
Koordinatat 37° 56′ 36″ Veri

84° 38′ 31″ Perëndim

Keene, Kentucky është një qytet në qarkun Jessamineshtetit federal Kentucky, SHBA. Qyteti ka një lartësi mbidetare prej (906 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Keene, Kentucky – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale