Kelly Albanese

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kelly Albanese eshte nje aktore amerikane e cili ka dale në telenovela My Network TV Desire (TV show). As of July 2010, Albanese will star as the voice of Buffy Summers ne Buffy the Vampire Slayer Season Eight motion comic prodhuar nga Maxx Inc. dhe Twentieth Century Fox Film Corporation.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Street Boss (2009) - Monica Calone
  • The Tab (2009) - Carol
  • Playing With Fire (2008) - Daphne Hendron
  • Desire (TV show) (2006) - Cara Gamarra
  • Dear Jimmy (2005) - Mrs. Rather
  • Monk (TV series) (2004) - College Girl #1
  • Stuck on You (2003) - Jogger Babe #2

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]