Jump to content

Kengo Kawanishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kengo Kawanishi
河西 健吾
U lind në18 shkurt, 1985
KombësiaJaponi

Kengo Kawanishi (河西 健吾 Yamadera Kōichi) ka lindur me 18 shkurt 1985 në Osaka, Japoni. Është një aktor dhe dublues japonez (seiyū).

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

TV Anime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans(Mikazuki Augus)
 • Sazae-san
 • Naruto Shippuden(Kagami Uchiha, Sagiri)
 • Gintama(Otaku)
 • Inu × Boku SS(Djalë)
 • Arslan Senki(Asim)
 • Seraph of the End(Vampir)
 • Dr. Stone(Gen)
 • Kimetsu no Yaiba(Muichiro Tokito)

OVA[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Ace of Diamond(Baba)

Anime Film[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Boruto: Naruto the Movie(Yurui)
 • The Anthem of the Heart(Kazuharu Yamaji)
 • Batman Ninja(Tim Drake/Red Robin)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]