Kento Masuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kento Masuda
Kento Masuda at 57th Grammy Awards Ceremony.jpg
Kento Masuda në ceremoninë e 57-të të Grammy Awards 2015.
Informacione
LindjaDitëlindja dhe mosha
Profesion(e)Kompozitore, piano
LabelKento Masuda Music, LLC
Instrument(e)piano
Webfaqja
kentomasuda.com

'Kento Masuda' ' ( 増 田 顕 人 , Masuda Kento) i lindur 29. Qershor 1973 është një muzikant, kompozitor japonez dhe prodhues rekord. Ai është "Maestro" në Kalorësit e Rendit të Shën Sylvesterit.[1] Masuda është gjithashtu anëtar i National Academy of Recording Arts and Sciences.[2]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1992 Wheel of Fortune
 • 1995 Fouren
 • 1998 Myojyow
 • 1999 Memories
 • 2000 Music Magic
 • 2003 Hands
 • 2006 GlobeSounds
 • 2010 Light Speed+
 • 2012 All in the Silence
 • 2014 Loved One

Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "San Silvestro". San Silvestro. 25 korrik 2018. Marrë më 2018-07-25. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ "Top40". Top40. 25 korrik 2018. Marrë më 2018-07-25. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]