Kerak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kerak
arabisht : مدينة الكرك
Qytet
noform
Vendndodhja
Kerak is located in Jordania
Kerak
Kerak
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°11′0″V 35°42′0″L / 31.18333°V 35.70000°L / 31.18333; 35.70000

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Karak
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 21,678 banorë (2003)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 31° 11′ 0″ Veri

35° 42′ 0″ Lindje

Al Karak (arabisht: مدينة الكرك) është një qytet në governoratin KarakJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]