Kim Kardashian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kim Kardashian 2019

Kimberly Noel "Kim" Kardashian (lind: 21 tetor 1980) është aktore, stiliste, dhe modele e njohur Amerikane me origjinë Armene. Më së shumti njihet me jetën e saj personale.

Familja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Babai i Kim'it Robert Kardashian ishte avokat me origjinë Armene, ndërsa nëna ka origjinë Skoceze dhe Holandeze. Babai ka vdekur në vitin 2003. Nëna është divoruar nga Roberti në vitin 1989 dhe është martuar me atletin olimpik Bruce Jenner në vitin 1991.

Lidhjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kim në vitin 2000 është martuar me producentin Damon Thomas, dhe është divorcuar në vitin 2004. Më vonë ka krijuar lidhje me yllin e R&B Ilion Teodori, dhe nga kjo lidhje doli një kasetë seksi. Kim'i e hapi procedurë ligjore për këtë çështje por më vonë bëri marrëveshje me ilion Entertainment dhe e bëri shitjen e të drejtës së kasetës për 5 milion dollarë. Në vitin 2007 u divorcua nga Ray J, dhe krijoi lidhje me Reggie Bush, por edhe kjo lidhje nuk vazhdoi shumë. Një kohë është parë edhe me futbollistin e njohur Cristiano Ronaldo.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]