Kim Yong-sik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kim Yong-sik
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKim Yong-sik
Datëlindja(1910-07-25)korrik 25, 1910
VendlindjaSinchon, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Keijo SC
Karriera ndërkombëtare
1936-1940Japonia
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kim Yong-sik (25 Korrik 19108 Mars 1985) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1936 2 0
1937 0 0
1938 0 0
1939 0 0
1940 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]