Kiselica (Dellçevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kiselica (Dellçevë)
Киселица
Fshat
noform
Vendndodhja
Kiselica (Dellçevë) is located in Maqedonia e Veriut
Kiselica (Dellçevë)
Kiselica (Dellçevë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2120
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 01′ 05″ Veri

22° 45′ 06″ Lindje

Popullsia 35 banorë (2002)