Kitara ime - Chitara mea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kitara ime - Chitara mea është një diskë me melodi të serenadës korçare të luajtura nga grupi vokalo instrumental SERENDA nga Bukureshti, Rumani.

Kopertina e diskut
Kitara ime - Chitara mea

Orkestrimin e ka bërë Shtefan Korbu ndërsa këndojnë Adriana Dumitriu, Gabriela Dumitrescu, Manuela Mocanu, Shtefan Korbu (luan edhe në organ) dhe Shtefan Botezatu (luanë edhe në kitare). Disku është prodhuar nga Liga Albanezilor din România në vitin 2005 dhe përmban 16 këngë.

Titujt e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Hëna porsa ka dale (2:27)
 2. Një ditë të bukur maji (remix) (3:06)
 3. Syçka si ato të tuat (1:52)
 4. Ç'm'u dogj i shkreti xhan (2:45)
 5. Natën e mirë (2:54)
 6. Kitara ime (2:47)
 7. Perëndeshë e Bukurisë (3:01)
 8. Në kopshtin plot lule qëndrova (2:09)
 9. Në kinema (3:59)
 10. O vemi, o s'vemi (1:48)
 11. O moj korçare (2:22)
 12. Rroku - rrokulisnim kadet (2:07)
 13. Të dinja të vogël (4:07)
 14. Një ditë të bukur maji (3:06)
 15. Margarita (4:24)
 16. Në moshën e dashurisë (3:57)
 17. Se unë të dua përgjithmonë (4:22)