Ko Arima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ko Arima
Të dhënat personale
Emri i plotëKo Arima
Data e lindjesGusht 22, 1917(1917-08-22)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Sankyo Pharmaceuticals
Ekipi kombëtar
1951Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Ko Arima (22 Gusht 1917 – ?) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]