Koedukimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koedukimi në një shkollë gjermane në vitin 1848

Koedukimi nënkupton edukimin dhe arsimimin e përbashkët të vajzave dhe djemve në të njëjtën klasë njëkohësisht, pra arsimimi i përbashkët i nxënësve të të dy gjinive në një klasë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]