Koha Jonë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shenja dalluese e gazetës "Koha Jonë"
Skeda:Koha jonë.JPG
Koha jonë 25 korrik 2007

Gazeta "Koha Jonë" është e para gazetë e pavarur shqiptare. Ajo është themeluar nga gazetari Nikollë Lesi, më datën 11 maj 1991, si gazetë lokale e qytetit të Lezhës.

Në fillim "Koha Jonë" botohej një herë në javë, me katër fletë, me një tirazh javor 2000 kopje. Më 21 gusht 1992 filloi të botohej dy herë në javë dhe konkretisht: çdo të martë dhe të premte, përsëri me katër fletë, ndërsa më 21 tetor 1992 "Koha Jonë" filloi botimin me 8 fletë.

Botuesi i Koha Jonë, është Nikollë Lesi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koha jonë - Faqja zyrtare


Numra të gazetës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Gazeta-Shqipetare.png Ky artikull në lidhje me Shtypi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.