Jump to content

Koji Kondo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Koji Kondo
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKoji Kondo
Datëlindja(1972-04-28)prill 28, 1972
VendlindjaKariya, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1991–1998Gamba Osaka
Karriera ndërkombëtare
1994Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Koji Kondo (28 Prill 197217 Prill 2003) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]