Kombëtarja kosovare e volejbollit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kombëtarja kosovare volejbollit është një ekipi evropian i përbërë nga volejbollistët më të mirë të Kosovës dhe është vendosur nën patronazhin e Federatës së Volebollit të Kosovës.

Rezultatet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Liga e Argjendtë Evropiane[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edicioni Vendi Trajnimi
2018
2019 nuk është kualifikuar -
2021 nuk është kualifikuar -

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • "FVK - Sito ufficiale" (në shqip, anglisht, dhe serbisht).