Komuna Qelëz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Komuna Qelëz
Komuna Qelëz is located in Shqipëria
Komuna Qelëz
Komuna Qelëz
Komuna Qelëz (Shqipëria)

42°05′29″V 19°55′31″L / 42.09139°V 19.92528°L / 42.09139; 19.92528Koordinatat: 42°05′29″V 19°55′31″L / 42.09139°V 19.92528°L / 42.09139; 19.92528

Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Shkodrës
Rrethi Rrethi i Pukës
Të dhënat bazë
Popullsia 3000 banorë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Qelëz është një komunëShqipëri.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Kryetari i Komunes z.Fatmir Balaj

Komuna Qelez ka nje siperfaqe rreth 82 km².

Rruge rurale 13 km dhe rruge Komunale 70 km, me nje popullsi rreth 3000 mije banore.

Ne kete Komune ushtrojne aktivitet 6 biznese, ka 1(nje) shkolle te mesme te bashkuar, 2(dy) shkolla 9-vjeçare,4(kater) shkjolla kolektive.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)