Konferenca ndërkombëtare mbi Popullsinë dhe Zhvillimin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Konferenca ndërkombëtare mbi Popullsinë dhe Zhvillimin ose ICPD (ang.:International Conference on Population and Development) është mbajtur nga Kombet BashkuaraKajro, Egjipt nga 5-13 shtatori 1994.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]