Konstantin Ushinski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Konstantin Ushinski
(1824 - 1870)
Konstantin Ushinsky 01.jpg
U lind në1824
Vdiq1870
Kombësia[[]]
PunësimiMësues, Shkrimtar

Konstantin Ushinski (1824 - 1870) është mësues dhe shkrimtar i shquar rus e botëror. Temat të cilat i ka trajtuar ai janë kryesisht ato të cilat lidhen me edukatën dhe arsimin.