Koper

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koperlandmarks.jpg

Koper (italisht: Capodistria, gjermanisht: Gafers) është një qytet dhe qendër komune në Slloveni, selia e rajonit Obalno-krashka .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]