Koper

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Koperlandmarks.jpg

Koper (italisht: [Capodistria] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help), gjermanisht: [Gafers] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një qytet dhe qendër komune në Slloveni, selia e rajonit Obalno-krashka .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]