Korbë dhe Harabela (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Totò dhe korbi që flet.

Korbë dhe Harabela (italisht: Uccellacci e uccellini), është një film i regjizorit Pier Paolo Pasolini, realizuar në vitin 1966.