Koreshnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koreshnica
Fshat
Vendndodhja
Koreshnica is located in Republika e Maqedonisë
Koreshnica
Koreshnica
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Vardar
Komuna Demir Kapi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 181 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1442
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 26′ 05″ Veri

22° 14′ 14″ Lindje

Popullsia 382 banorë (2002)