Kosharka (Demir Kapi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosharka (Demir Kapi)
Fshat
Vendndodhja
Kosharka (Demir Kapi) is located in Maqedonia e Veriut
Kosharka (Demir Kapi)
Kosharka (Demir Kapi)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Demir Kapi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 479 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1442
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 26′ 01″ Veri

22° 19′ 02″ Lindje

Popullsia 22 banorë (2002)