Kovaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kovaçi
Fshat
noform
Vendndodhja
Kovaçi is located in Maqedonia e Veriut
Kovaçi
Kovaçi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 660 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 40′ 25″ Veri

21° 27′ 55″ Lindje

Popullsia 54 banorë (2002)