Krapa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krapa
Fshat
noform
Vendndodhja
Krapa is located in Maqedonia e Veriut
Krapa
Krapa
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 1279 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 33′ 08″ Veri

21° 18′ 36″ Lindje

Popullsia 69 banorë (2002)