Krastakraus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kastakraus është një roman nga shkrimtari Bilal Xhaferri, shkruar në vitin 1968 dhe botuar për herë të parë më 1993.

Titulli[redakto | përpunoni burim]

Titulli i romanit Kastakraus vjen nga një Kreshta e Krujës.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Marku, Bruno (2013). ""Kastakraus" i Xhaferrit, zbulohen dorëshkrimet origjinale". gazetadita.al. Dita. - p. 149. f. 19.