Kreshnik Krasniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kreshnik Krasniqi
Të dhënat personale
Emri i plotëKushtrim Lushtaku
Data e lindjes22 dhjetor 2000
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualStrømsgodset Toppfotball
NumriTBA
Karriera në rini
Hønefoss BK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
–2016Hønefoss BK1(0)
2016–Strømsgodset Toppfotball0(0)
Ekipi kombëtar
2016Norvegjia U166(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kreshnik Krasniqi (lindi më 22 dhjetor 2000) është futbollistë norvegjezë i cili luan për skuadrën Strømsgodset Toppfotball si mesfushor.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kreshniku luajti për herë të parë për Hønefoss kundër Nest-Sotra Fotball më 25 maj 2015. Ai ishte lojtari më i ri në skuadër i cili i kishte 14 vjetë.