Kristina Sançez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kristina Sançez

Kristina Sançez de Pabloa lindi më 20 shkurt 1972 në Madrid, Spanjë, ishte femra e parë e cila morri pjesë luftimin kundër demave.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kristina ka pasur famë ndërkombëtare. Ajo morri pjesë në luftimë në Madrid në vitin 1993. Gjatë karrierës së saj në Spanjë, ajo preu veshët e 316 demave. Ajo e la karrierën e saj në vitin 1999 dhe u martua me Alekandre da Silva në vitin 2000.