Krushja e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushja e Epërme
Fshat
noform
Vendndodhja
Krushja e Epërme is located in Maqedonia e Veriut
Krushja e Epërme
Krushja e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 1118 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 34′ 57″ Veri

21° 57′ 52″ Lindje

Popullsia 44 banorë (2002)