Krushja e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushja e Poshtme
Fshat
noform
Vendndodhja
Krushja e Poshtme is located in Republika e Maqedonisë
Krushja e Poshtme
Krushja e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 937 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 35′ 39″ Veri

21° 08′ 41″ Lindje

Popullsia 23 banorë (2002)